Az első benyomásom Idáról: a derű. Első találkozásunkkor tanúja voltam annak, amint Ida késve érkezik egy fontos eseményre, és ezt a helyzetet tudta olyan kiegyensúlyozott, alázatos és elfogadó derűvel kezelni, ahogyan kevesek.
Családi mediáció
Örökké változó világunkban sajnos egyre kevesebb idő jut egymásra, találkozásokra, minőségi időre. A kor szelleme hozta magával, hogy megszűntek a nagycsaládok, a generációk nem élnek együtt, így sok minden, amit eddig csak ”lemásolt” a következő nemzedék, nincs. Ez azért nagy baj, mert ezek megszűnésével elmaradnak a találkozások, a nagy és folyamatos beszélgetések. A fent felsoroltak egyike is elegendő ahhoz, hogy konfliktus forrásává váljon.
A családi mediáció azoknak ajánlott, akiknek családon belül támadt vitás ügyük, megoldatlan problémájuk. Ez lehetséges szülő-gyermek, anyós/após-meny/vő, testvérek s egyéb családtagok között.
Egy külső személy– a mediátor – nagy segítséget jelent az adott családi konfliktus feloldásában.
A családi mediáció célja:
- a probléma pontos meghatározása,
- a probléma szálainak visszafejtése, gyökerének feltárása,
- a sérelmek, félreértések kiderítése, megbeszélése,
- a feszültség, szorongás feloldása,
- a bizalom helyreállításának megsegítése,
- a családi légkör helyreállítása,
- a megbocsátáson alapuló megbékélés elősegítése.
„Jó szándékot kell feltételeznünk egymásról, még akkor is, ha nem egyezik a véleményünk. Ha a megelőlegezett bizalom elvész, mérhetetlenül leromlanak a kapcsolatok.” (Kopp Mária)
„A család olyan... mint egy ház. Először alapokra van szükség, mielőtt elkezdjük a dekorációt.”
(Meg Cabot)